Szkoła podstawowa nr 7 tychy. Aktualności

Szkoła Podstawowa nr 5

Szkoła podstawowa nr 7 tychy

Wszystkie występy uczniów uświetnił występ chóru szkolnego prowadzonego przez Pana Michała Brożka, a niezwykłą oprawę plastyczną przygotowała Pani Marta Faroń. Spotkanie z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 15 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie uczniów z klasy 1 b z p. Zaproszenie do konkursu szkolnego Szkoła Podstawowa nr 6 im. Edyta Kuś, Iwona Lutyńska, lic. Karlika i Karolinki, Pani Teresa Krzyżowska i Pani Ilona Białoń, które przez wiele lat pełniły funkcję sekretarza szkoły, Pani Aneta Dziedzic-Rzyska Przewodnicząca Rady Rodziców. Wieczór pomogła zorganizować Pani bibliotekarka mgr Małgorzata Kaczyńska.

Next

Strona główna SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11

Szkoła podstawowa nr 7 tychy

Z kolędami i pastorałkami przybył dziesięcioosobowy zespół wokalno- instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 4 i uczennica kl. Pasowanie na świetlika W dniach 8 i 9 października odbyło się w naszej świetlicy pasowanie na Świetlika klas pierwszych. Prace miały być wykonane z plastiku np. Miło jest nam poinformować, że dziewczyny stanęły na wysokości zadania i wszystkie zdobyły medale! Nowoczesne środki dydaktyczne, które posiada szkoła oraz udział w wielu programach unijnych np. Od roku 2006 szkoła przeszła generalny remont połączony z kompleksową wymianą wyposażenia. Znajduje się na osiedlu Honorata i mieści się w jednym budynku. Okazywanie szacunku innym ludziom, docenianie ich wysiłku i pracy, przyjęcie postawy szacunku wobec siebie.

Next

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 im. Powstańców Śląskich

Szkoła podstawowa nr 7 tychy

. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, dlatego cieszy nas każda wygrana walka, a przegrana niesie ze sobą nowe doświadczenie. Podczas wycieczki poznaliśmy historię firmy, dowiedzieliśmy się co to jest robot, jak wyglądały pierwsze roboty, co ciekawego potrafią zrobić roboty. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz pokazał film z lotu śmigłowca ratunkowego. Pożegnanie W dniu 18 czerwca 2019 r.

Next

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 im. Powstańców Śląskich

Szkoła podstawowa nr 7 tychy

W parku mogliśmy pobawić się na placu zabaw. Szkoła w środowisku lokalnym cieszy się dobrą opinią. Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić nie tylko 101 rocznicę odzyskania niepodległości, ale również 100-lecie Powstań Śląskich. Nasi uczniowie mogli poczuć przedsmak życia studenckiego, zasiadając podczas wykładu w uniwersyteckiej auli. Uczniowie nie muszą kupować podręczników, obowiązkowo powinni mieć zeszyt 16-32 kartki. Nawet jeżeli możesz dać niewiele - z najdrobniejszych monet stworzy się fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Next

Oferta dla 7

Szkoła podstawowa nr 7 tychy

Celem konkursu było: - uczczenie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - rozbudzanie uczuć patriotycznych i przywiązania do Ojczyzny - rozwijanie zdolności recytatorskich - zainteresowanie uczniów poezją - upowszechnienie języka polskiego W konkursie wzięło udział dwunastu najlepszych recytatorów wyłonionych w klasowych eliminacjach. Zgodnie z tradycją szkoły, uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczyli w wykładach popularyzujących matematykę na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zabawa andrzejkowa Dnia 29 listopada dzieci w naszej świetlicy uczestniczyły w mini zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Panią Katarzynę Obrochta. Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości. Uroczyste rozpoczęcie roku 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na jedno dziecko przypada 0,09 nauczycieli. W szkole podstawowej pracuje łącznie 39 nauczycieli, z czego 30 na cały etat oraz 9 w niepełnym wymiarze godzin.

Next

Aktualności

Szkoła podstawowa nr 7 tychy

Uczeń: 1 wie, że płodność jest wspólną sprawą kobiety i mężczyzny; 2 potrafi przedstawić fizjologię płodności i wymienić hormony warunkujące płodność kobiet i mężczyzn; 3 zna metody rozpoznawania płodności, ich przydatność w planowaniu rodziny i diagnostyce zaburzeń; 4 przedstawia problem niepłodności; określa jej rodzaje, przyczyny, skutki; wyjaśnia na czym polega profilaktyka i leczenie; 5 definiuje pojęcie antykoncepcji i wymienia jej rodzaje, dokonuje oceny stosowania poszczególnych środków antykoncepcyjnych w aspekcie medycznym, psychologicznym, ekologicznym, ekonomicznym, społecznym i moralnym; 6 zna różnice między antykoncepcją a naturalnym planowaniem rodziny, zapłodnieniem in vitro a naprotechnologią; 7 rozumie, czym jest ciąża i poród oraz jak powinno wyglądać przyjęcie dziecka jako nowego członka rodziny; 8 potrafi wyjaśnić rolę i zadania szkół rodzenia oraz wartość naturalnego karmienia; 9 wie, jak istotne znaczenie, zarówno w aspekcie medycznym, psychologicznym, jak i społecznym ma gotowość członków rodziny na przyjęcie dziecka z niepełnosprawnością; 10 rozumie sytuację rodzin mających trudności z poczęciem dziecka i doświadczających śmierci dziecka przed narodzeniem; 11 wie, czym jest adopcja i rodzina zastępcza oraz jakie jest ich znaczenie dla dzieci, rodziców i społeczeństwa. Mikołaja i jego ferajny 6 grudnia w poszczególnych klasach. Rekrutacja elektroniczna do szkoły Podstawowej nr 9 w Tychach. Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Witrynę internetową placówki edukacyjnej odwiedzimy pod adresem tychysp7.

Next

PRACOWNICY ZSP1

Szkoła podstawowa nr 7 tychy

Na zakończenie naszej uroczystości wystąpili absolwenci szkoły, z których jesteśmy bardzo dumni - Marta Michalska z etiudą pantomimiczną i Jakub Sikora — grą na harmonijce ustnej. Pan Adam Pająk w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o pracy górnika, przyniósł ze sobą wiele rekwizytów oraz pokazał zdjęcia z kopalni. Stosunek nauczających zatrudnionych na pełen etat do nauczycieli pracujących nauczających na pół etatu to 3,33. Na początku każde dziecko zajęło miejsce przy swoim stanowisku pracy. A z nimi cząstka nas odchodzi I wielki smutek marszczy twarz Czasem na chwilę gaśnie słońce Duszę wypełnia gęsty mrok Nikną nadzieje i marzenia I w pustce ginie tęskny wzrok Czasem odchodzą dobrzy ludzie Co nam pomogli w życiu wiele I próżno wtedy pytać Boga Czemu odchodzą przyjaciele Lecz oni ciągle przecież żywi Nadal wytrwale są wśród nas Ich dusze przy nas pozostały Tylko ich ciała zabrał czas.

Next