Izsu barajların durumu. Barajlardaki Su Durumu

İzsu Genel Müdürlüğü İndir

Izsu barajların durumu

Son yağışlarla birlikte barajların su seviyesi yükseldi. Kanalizasyon Daire Başkanı Erkan Arsu görevden alınarak Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı emrine mühendis olarak görevlendirildi. Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Ferdan Çiftçi ise kuraklığın ciddi risk oluşturduğunu söyledi. Arsu'nun yerine Güney ve Kuzey Bölgesi Kanal Bakım Şube Müdürlükleri görevini yürüten Mustafa Teloğlu getirildi. Kesintiden etkilenen mahalle bilgileri listede yer almaktadır. Yağmurun kısa zamanda yağması tarıma yarar değil, zarar veriyor.

Next

Barajlardaki doluluk oranı ürkütüyor

Izsu barajların durumu

Bunun yerine, yüksek oranda tasarruf sağlayan ve toprağa döşenen bir boru sistemiyle çalışan damlama sulama sistemine geçilmeli. Edevlet sitemizin bu yazısında izmir su borcu sorgulama ve diğer tüm işlemleri internet üzerinden nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Bitkilerde birikmesi nedeniyle boğulmaya ve çürümeye başlıyor. Bu sebeple vahşi sulama olarak da bilinen ve barajdan, ırmaktan ya da yer altından gelen suyun toprağa doya doya yedirilmesi anlamına gelen yöntemden vazgeçilmeli. İstanbul ve Ankara'nın aksine, İzmir'deki barajların doluluk oranı tehlike yaratmayacak boyutta. Pasin daire başkanlığı görevinden alınarak genel müdürlük emrine uzman yapıldı. Barajlar doluluk oranları, yağmur barajları doldu mu? Genelde planlı su kesintleri 5-8 saat arası sürerken beklenmeyen olaylardan oluşan su arızalarının çözüm süresi ortalama 2 saat ile 5 saat arasında değişiyor.

Next

izmir izsu su borcu sorgulama, su borcu sorgulama, izsu borç sorgulama

Izsu barajların durumu

Sizin sokağınızı listelerimizde bulamazsanız yan sokaklardan veya yan mahallelerin kesintilerinden etkilenmiş olabileceğinizi unutmayın. Türkiye'deki kuraklık söylentileri endişeye yol açarken son yağışlarla birlikte İzmir'deki barajların doluluk oranlarında önemli artış yaşanması sevindirdi. İzsu resmi web sayfası üzerinden hangi işlemler gerçekleştirilebiliyor? Geçen ocak ayında Tahtalı Barajı'ndaki doluluk yüzde 56 seviyesindeyken son ölçümlere göre yüzde 67,90'a yükseldi. Ayrıca Kutlu Aktaş Barajı'nda 3 milyon 633 bin 24 metreküp artış oldu. İzmir'deki eski metropol alanda 11 ilçeye su verilen Tahtalı, Gördes ve Balçova barajlarında sadece son 45 günde 65 gün yetecek su birikti.

Next

İzsu Genel Müdürlüğü İndir

Izsu barajların durumu

Su ve Kanal İşletme Daire Başkanı Aydın Korkmaz Bakım ve Onarım Daire Başkanı oldu. Bu bilgilendirmeler maalesef abone bazında olmuyor ama sokak bilgisine kadar yayınlanıyor. Bu sistem sayesinde vatandaşlar, kendi bölgelerindeki planlı veya arıza kaynaklı su kesintilerini öğrenebiliyor. Vatandaşlar internet üzerinden online su boru sorgulama işlemine ek olarak su faturası ödeme, su fatura bilgisi ve arıza bildirimi gibi birçok uygulamadan faydalanabiliyor. Bir kısmı kullanılabilir su olmaktan çıkıyor. Böyle devam edecek olursa meyvelerin erken çiçeklenmesi ve erken uyanması nedeniyle olası ilkbahar geç donları, bağlarda kiraz, kayısı, erik, şeftalide gelir kaybı ve zarara yol açacaktır.

Next

izmir barajları doluluk oranları son durum

Izsu barajların durumu

Türkiye'deki kuraklık söylentileri endişeye yol açarken son yağışlarla birlikte İzmir'deki barajların doluluk oranlarında önemli artış yaşanması sevindirdi. Böylece dört kişilik bir aile için ayda 2,5-3 ton tasarruf sağlanabilir. Endüstriyel kuruluşların tümünün bu kurala uyması gerekir. Ayrıca Ios platformunda su kesintilerinin sesli olarak dinlenmesi, parmak izini okutarak fatura bilgisine ulaşması sağlandı. Barajlar doluluk oranları - Güncel barajların doluluk oranları iski. İzmir içme suyu barajlarındaki doluluk oranı % 51,5 olup bu oran geçen yıl % 54,2 idi. İşte barajların doluluk oranları ile ilgili detaylı bilgiler grafiklerle bu linklerde.

Next

Barajların doluluk oranı sevindirdi

Izsu barajların durumu

Yağmur kısa sürede yağınca yüzey akışa geçerek, emilmeden denizlere ulaşıyor. Herkesin merak ettiği barajların doluluk oranlarını haberimizden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Çok kısa sürede ve güvenli bir şekilde gerçekleştireceğiniz online işlemler hem zaman açısından hemde ekonomik açıdan size avantaj sağlayacaktır. Ankara içme suyu barajlarındaki doluluk oranı % 37,5 olup, toplam su miktarı 588,1 milyon m 3 tür. Pasin'den boşalan koltuğa ise yine bilgi işlem daire başkanlığında mühendis olarak görev yapan Nefise Meltem Turgut getirildi. Onun da kısa sürede düşmesi sıkıntı yaratıyor.

Next

Barajların doluluk oranı sevindirdi

Izsu barajların durumu

Bahsettiğimiz tüm bu işlemler sadece bir tık uzağınızda. Türkiye'de kullanılabilir tatlı su potansiyeli 110 milyar metreküp olup bunun yüzde 72 gibi büyük bir kısmı, yalnızca tarım sulamasında kullanılıyor. Hem de yeni nesil cihazlara uygun ve eksiksiz bir şekilde. Planlı su kesintilerinde haberde belirtilen mahalle veya sokağın hepsini kapsamayabilir. Tahtalı Barajı'nda, şu anda 142. Abone nomaranızı bilmediğiniz taktirde, izmir su borcu sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Hem akıllı telefon hem de tabletinizde kullanabileceğiniz uygulama ile faturalarınızı cepten ödemenin yanı sıra arıza kaydı bırakabilir, su kesintisinin ne kadar süreceğini öğrenebilir, abonelik işlemlerinizi yapabilir, sayaç bozukluğu — sayaç karışıklığı — hatalı okuma gibi durumlarda şikayetinizi bildirebilirsiniz.

Next

İZSU'dan Mobil Yenilik

Izsu barajların durumu

İzsu, su kesintisi yaşanmaması için elinden geleni yapmasına rağmen şehrin eski yerleşiminden ve altyapıyı incelemeden kazı yapanlardan dolayı arıza kaynaklı kesintiler yaşanabiliyor. Balçova Baraj ise ocak ayında yüzde 34'ler seviyesindeyken şimdi yüzde 59,22'ye çıktı. Arıza özelinde yaşanan yeni durumlar için ilgili arıza için oluşturduğumuz kesinti detay sayfasında sürekli güncelleme yapıyoruz. Sulama Maksatlı Barajlarda; Bugün itibariyle işletmede olan91 adet barajda doluluk oranı % 61,0 civarındadır. Geçen yıl bu aylarda yüzde 88 olan barajların doluluk oranları, bu yıl ise yüzde 29 seviyelerinde seyrediyor.

Next