Amme suresi. Amme (Nebe) Suresi ve Faziletleri ~ DUALAR HAZİNESİ

AMME SURESİ ARAPÇA TÜRKÇE OKUNUŞU VE MEALİ

Amme suresi

Gündüz maişet temini kastıyla koşuşturan insanlar, gece dinlenmek için hânelerine ve yuvalarına dönerler. İnsanların yaptığı binalar gibi, zamanın geçmesiyle eskiyip yıpranmazlar. O gün, gök açilacak kapi kapi; 20. Bütün zamanlar boyunca içinde kalacaklardır. Gerçi bu durum sadece insana mahsus değildir. İkindi namazından sonra Amme Suresi 31. Oysa Biz, herşeyi yazıp saymışızdır.

Next

Nebe Suresi Arapça ve Türkçe Oku

Amme suresi

Ve kezzebû bi âyâtinâ kizzâbâ kizzâben. Cehennem bekçileri, oraya gelecek suçluları gözetlemektedirler. Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar. İkincisi; kâinatta hiçbir şey maksatsız yaratılmamıştır. Tadin azabi, biz ancak azabinizin artmasina katkida bulunuruz, deriz.

Next

AMME SURESİ

Amme suresi

Ve futihatis semâu fe kânet ebvâbâ ebvâben. Güneşin ışığından ve ısısından korur. Üstünüze yedi sağlam gök bina ettik. Ve suyyiratil cibâlu fe kânet serâbâ serâben. Birbirlerine hangi şeyi sorup duruyorlar? Aradaki 4 milyon tonluk fark gaz maddesi de enerji ışın hâlinde uzaya yayılır. İllâ hamîmen ve gassâkâ gassâkan. Eğer bu surelerde neler bulunduğunu bilseydiniz, bütün meşgul olduğunuz işleri bırakırda yalnızca bunları öğrenmeye çalışırdınız.

Next

AMME SURESİ

Amme suresi

Bulutlardan bol bol yagmurlar indirdik; 15. Hiç kimse ondan bir hitaba mâlik olamaz. Onu sabahın herhangi bir saatinde okuyan kimse için 70. Fe zûkû fe len nezîdekum illâ azâbâ azâben. Öyleyse dileyen, kendisini Rabbine ulaştıracak bir yol tutsun.

Next

Amme (Nebe) Suresi ve Faziletleri ~ DUALAR HAZİNESİ

Amme suresi

İnne lil muttakîne mefâzâ mefâzen. Dağlar yürütülmüş, artık bir serab oluvermiştir. Bizim ayetlerimizi yalanlayabildikleri kadar yalanlıyorlardı. Mushaf tertîbine göre 78, iniş sırasına göre ise 80. Ve cealnâl leyle libâsâ libâsen. Orada ne bir serinlik ve ne de içecek bir şey tadacaklar! Konuşan da ancak doğru ve uygun olanı söyler. Artık bundan sonra yalnızca azabınızı artıracağız.

Next

AMME SURESİ ARAPÇA TÜRKÇE OKUNUŞU VE MEALİ

Amme suresi

Âhiretin gerçekliği bir kez daha vurgulanarak, insanlık yakında başlarına gelecek korkunç bir azaba karşı uyarılır, imana dâvet edilir. İnsanların maişetlerini temin edebilmeleri için İlâhî kudret onu aydınlık kılmıştır. O sırada gök açılmış ve kapı kapı olmuştur. Rabbinden bir karşılık olmak üzere yeterli bir bağış tır bu. Yakında onun ne olduğunu bilecekler. Onun ayıp yerlerini ve gizli kalması gereken şeylerini gizler. Dünyadan cenneteki makamını görmeden de çıkmaz.

Next