A1 vesti mk. МИА

A1 TV channel (North Macedonia)

A1 vesti mk

Лажани, прилепско, по претходен договор, откупил возило од пријавениот. Сите луѓе со коишто сме опкружени испраќаат пораки, играат игри или пребаруваат нешто на социјалните мрежи. The station's flagship news bulletin was under the banner A1 Vesti A1 News with the central bulletin at 7 pm. Првиот случај е пријавен во Бордо, а вториот во околината 24 Инфо - ново Ракометарите на Хрватска во финалето в недела на Европското првенство во Стокхолм ќе играат против Шпанија, бранител на титулата освоена пред две години во Загреб. За јавна дебата се согласивме, но нивното барање за Јовески не е основано. Барсегјан од вчера е нов фудбалер на учесникот во Лига Европа 24 Инфо - пред 13 минути Најмалку 18 лица загинаа во земјотресот, со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала, кој синоќа ги погоди источните делови на Турција.

Next

МИА

A1 vesti mk

На состанокот се разгледаа информациите за моментната состојба со откупот на тутун од реколтата 2019. It was presented by Tatjana Stojanovska. Министерството вели дека тој е во изолација и дека е во добра Опсервер - ново — Два случаи на инфекција со новиот коронавирус се потврдени во Франција денеска,и тоа се првите случаи во Европа. Едниот пациент е хоспитализиран во Париз, додека вториот се наоѓа во Бордо, пренесува Sky News. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Медиумска информативна агенција.

Next

МИА

A1 vesti mk

По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Истовремено, кинеската провинција Хубеи, во која вирусот се појави, побара поголема финансиска помош од државните власти. Кинеската провинција Хубеј, во к. Но по видеото на кое пејачката се забавува среде Мароко се гледа дека линијата навистина ја довела со совршенство. Минатата година претставија таков уред Pixel 3a кој се чинеше како идеален телефон од средна Спорт 1 - пред 12 минути Еден од вардаровите херои од историската 2017 година, ерменскиот репрезентативец Тигран Барсегјан, кој лани тивко си замина од Скопје во хаотичниот период поради финансиаката криза на најтрофејниот македонски клуб стигна до трансфер во најдобриот и најдоминантниот клуб во Казахстан — Астана.

Next

Во живо

A1 vesti mk

Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од 5 до 13 Целзиусови степени. Судската постапка за импичмент продолжи синоќа во Сенатот со еден од најзначјните Опсервер - пред 11 минути — Британскиот премиер Борис Џонсон денеска го потпиша Договорот за повлекување на Велика Британија од Европската унија, закажан за 31 јануари, истакнувајќи дека тоа најавува ново поглавје во историјата на државата. Паралелно со Форумот, дел од земјите учесници се фокусирани и на собирање и привлекување на инвеститорите да ги посетат своите куќи. Шпанија во второто полуфинале синоќа ја совлада Словенија со 34-32 20-15. За нас Нашата мисија е да обезбедиме точни, навремени и објективни информации за случувањата во земјата и светот. The number of employees at its peak was approximately 200 managing and editorial board, journalists, reporters, presenters, technical staff, marketing, administration and a large number of correspondents and external cooperators. Буџетот на секторот за животна средина е преполовен во споредба со 2019 година.

Next

vesti.mk

A1 vesti mk

Словенците парираа во одредени моменти од мечот, но не беа доволно добри и во ритам за да и парираат на Шпанија која диктираше темпо и игра и сосема заслужено победи. Светските медиуми јавуваат за најмалку 18 жртви, според информациите од Управата за вонредни ситуации и природни непогоди, а бројот на повредените се искачил на над 400. Не е соопштено кога ќе бидат достапни на светско ниво. Истрага од обвинителството во Скопје: За време на изборите во 2014, Заев бил дел од мрежа за изборни нерегуларности. Секојдневно ги употребуваме мобилните телефони што значи дека некои луѓе можат да бидат зависни од нив. Сакам Да Кажам - ново Смртоносниот нов вирус со кој се заразени стотици во Кина е откриен кај тројца болни во Франција, потврди француското министерство за здравство доцна попладне во петокот.

Next

МИА

A1 vesti mk

Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Новите функции влучуваат итна помош, сигнал за следење и проверка на фотографиите. За корисниците кои бараат врвен, но не така скап телефон, Google подготвува нов модел од својата серија на паметни телефони Pixel. Но, според информациите Pixel 4a ќе се разликува повеќе од Pixel 4. Ова ја фрла најтемната дамка на изборите и претставува брутална навреда на честа и достоинството на работните земјоделци, истакна Цветан Трипуновски, дополнителен заменик министер на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Да и ја честитаме самономинацијата и изборот во Венецијанската Комисија. Во инцидентот повредени се две лица, од кое едното се наоѓа во животна опасност.

Next